„Najstarsze zabytki Krakowa” – gra terenowa

,,W czwartek 9-tego maja był świetny dzień! Pewnie jesteście ciekawi dlaczego? A no dlatego, że nasza klasa 6B wybrała się na wycieczkę do Krakowa na grę terenową. Spotkaliśmy się z panią przewodnik u stóp Wzgórza Wawelskiego.”

Przewodniczka mówiła nam o księciu Kraku, powstawaniu zamku oraz o tym, że stoi on na skale wapiennej powstałej min.z kości dinozaurów i innych morskich stworzeń.

Kolejnym etapem naszej wędrówki był Rynek Krakowski, na którym odbyła się gra terenowa. Na starym planie Rynku zaznaczyliśmy obiekty, których już obecnie nie ma, wyszukiwaliśmy stare, zniszczone zagaszacze pochodni, rozpoznawaliśmy średniowieczne narzędzia tortur.

Kolejne zadanie wymagało od nas bardzo dobrej współpracy i koordynacji ruchowej. Mieliśmy bowiem ustawić wieżę, na wzór Wieży Ratuszowej przy pomocy klocków i haka połączonego ze sznurkami, trzymanymi i kierowanymi przez nas.

Uff! UDAŁO SIĘ
Jak widać zadanie nie było wcale proste. Widzimy właśnie jak klocki spadają i budowę zaczynaliśmy od początku.

Ostatnim etapem naszej gry było rozwiązywanie zagadek w Galerii w Sukiennicach.

Pani przewodnik udziela nam instrukcji jak mamy pracować w muzeum.

Wyszukiwaliśmy na obrazach zadane przedmioty, karykatury postaci, rodzinę Jana Matejki
i uzupełnialiśmy karty pracy.

Tekst opracowano na podstawie wypowiedzi uczniów: Macieja Figurnego, Zofii Kopońki, Piotra Lipniackiego.

„Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”

W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Międzyszkolnego  Konkursu Literackiego o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna” wzięło udział 15 uczniów naszej szkoły. Zadaniem ich, było samodzielne napisanie utworu literackiego: wiersza lub opowiadania. 14 maja  2019 roku czyli dzisiaj, Miejska Biblioteka Publiczna  w Jaworznie powiadomiła, że wśród laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły, gimnazjalista  Jakub Nęcka. Został on zaproszony na Galę rozdania nagród do Biblioteki w dniu 14 czerwca 2019 roku. Wtedy też, dowiemy się jaką nagrodę otrzymał Kuba. Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Zachęcam, aby się nie poddawali tylko dalej tworzyli, aby w przyszłym roku szkolnym ponownie stanąć do rywalizacji w Konkursie. JAKUBOWI SERDECZNIE GRATULUJĘ SUKCESU!.

Beata Wilewska

Przygody małego kruka

Zapraszam Uczniów z klas młodszych do zapoznania się z przygodami małego kruka i jego przyjaciół, którzy są bohaterami książek Nele Moost. Autorka humorystycznie i barwnie przedstawia perypetie kruka Skarpetki, który nie zawsze jest supergrzeczny. Jak każde dziecko, prawda? Jednak baaardzo się stara! Bywa nieznośny i egoistyczny, ale ma wielu wiernych przyjaciół, którzy uczą go, jak być miłym kruczkiem. Dzięki szczegółowym ilustracjom poznacie ich wszystkich: misia Edzia, borsuka, owieczkę, panią sowę, dzika, jeżyka, zająca, lisa, wilka, wiewiórkę, panią borsukową, a nawet krecika, towarzysza każdej przygody kruka – którego wprawdzie nie słychać, a którego możecie znaleźć na każdej ilustracji! Beata Wilewska

Tupcio Chrupcio

„Tupcio Chrupcio”- To seria książeczek adresowanych do dzieci najmłodszych. 
Jej bohaterami jest mysia rodzina czyli mama, tata, syn Tupcio Chrupcio i córka Mysia.
W każdej części Tupcio Chrupcio odkrywa otaczający go świat i uczy się stawiać czoła codziennym trudnościom. Czytelnicy dowiedzą się również, jak ważne jest przestrzeganie zasad, jak radzić sobie z własnymi i cudzymi emocjami, np. wtedy, gdy pokłócisz się z przyjacielem. Przygody Tupcia Chrupcia zostały przedstawione w zrozumiały dla przedszkolaków sposób, aby nawet najmłodsze dzieci bez trudu odnalazły analogie do znanych im z własnego doświadczenia sytuacji.